» TUNING MOTOR PÁRTY XXII.

TUNING MOTOR PÁRTY XXII. se uskutečnila v termínu 11.-12.7.2014

Děkujeme všem za přízeň při konání letní Tuning Open Motor Party Vyškov - nezklamali jste. Tato akce se konala na vaše četná přání tak, abyste si ve Vyškově užili letních měsíců a proto zde budeme vždy zvát hosty na páteční Tuning Motor Párty. Pro letošní rok jsme měli pozvanou skupinu KONTRAFAKT s Rytmusem. Skupina Kontrafakt vystoupila sice se zpožděním, ale zato odehrála delší koncert než bylo plánováno, proběhla autogramiáda. Tato páteční večerní párty pokračovala do ranních hodin, kdy spousta z vás zde zůstala u pódia a někteří dokonce nešli ani spát. Vytvořili jste výbornou atmosféru, proběhly soutěže s firmou Mogul, volné sprinty, Noční tuning, kde bylo opravdu na co se dívat. V pátečních odpoledních hodinách vás neodradila i bouřka, která se nad Vyškovským letištěm prohnala, ale nakonec ve večerních hodinách bylo opravdu pěkne. V sobotu od ranních hodin najížděla spousta dalších aut, jely se volné sprinty na letištní ploše, která je sice krátká, ale o to pro diváky atraktivnější, hlavně při dobržďování. Proběhly zde soutěže: Mistrovství ČR ve sprintech SMS, kde se sjela opravdu elita z celé ČR a Slovenska, dB-drag, TotalDIP Tuning Battle, Nejpočetnější klub, a další. Děkujeme všem za návštěvu a již nyní budeme připravovat podzimní tuningový sraz, který se bude konat ve dnech 19.-20.9.2014.

Připravujeme letní Tuning Open Air Motor Party na letišti ve Vyškově, která se uskuteční ve dnech 11.-12.7.2014. Jako hosta zde máme na páteční večer slovenskou skupinu Kontrafakt, která představí zde novou desku a zahraje průřez dosavadní tvorby a pokřtí nové CD NAVŽDY. Začátek pro nedočkavé bude v pátek již od 14 hodin do prgramu máme opět přislíbili kolotoče a různé doprovodné akce, navázali sjem spolupráci s firmou MOGUL, která zde bude provádět soutěže o ceny pro návštěvníky srazu. Zároveň se zde pojede mistrovství ČR ve sprintech SMS. Program budeme neustále doplňovat, sledujte naše stránky a facebook. 

Důležité upozornění: V sobotu od 11:00 do 13:00 hod Volné sprinty, kde můžete neustále sprintovat, 11:00 - 13:00 Registrace do měřených sprintů, technické přejímky automobilů a motocyklů. Od 14:00 do 16:00 hod. Měřené sprinty, tři  až pět měřených jízd, dále budou probíhat volné sprinty až do 17:00 hod. V 17:00 bude vyhlášení výsledků a předání pohárů SMS.

Soutěže:  sprinty na 1/4 míle ve dvou drahách, 3 až 5 měřených jízd, dB-drag, soutěž Noční tuning, gumování, Drift Show, soutěž o Nejpočetnější  Klub o poháry, Miss Tuning. 

Pitstop
soutěž v šikovnosti „mechaniků“ při výměně pneumatik
určíme časový limit, kdo jej dokáže dodržet, případně vylepšit - dostává výhru – přímá/instatní výhra
možnost vyzkoušet a soutěžit samostatně anebo v souboji s protivníkem
moderovaná aktivita jako soutěž po určenou dobu – cca 30min
časové rozpětí konání soutěže: 13:00-15:30

Namazaná dráha + brýle simulující promile alkoholu (2,6-3%)
- závodník dostane brýle se simulací promile alkoholu. Musí projít překážkovou dráhou,  na     jejímž konci musí zasunout klíče od auta do zámku, otočit volantem a v případě, že to zvládne si vyzvedne výhru.
- po startu následuje slalom mezi sudy Mogul, dalším úkolem je přejít “potok” - tedy přejít lávku nad bazénkem, následně je potřeba překonat plot - přelézt a ve finále se trefit do zapalování simulovaného interiéru vozu, otočit volantem, prozkoumat zrcátka, otevřít “dveře” a vyzvednout výhru, která bude umístěna za “dveřmi”.
Simulátor vozu bude vytvořen z dřevěné krabice na níž bude branding interiéru auta s volantem, zámkem zapalování, reálnými zrcátky a reálným volantem.
- moderovaná aktivita
časové rozpětí konání soutěže: 17:00-19:00

Doprovodný program: půjčovna supersportů za speciální cenu, motorová brzda, možnost svezení Hummer H1 - H2 přímo v areálu akce, kaskadérské vystoupení, tandemové seskoky, motokáry, čtyřkolky, paintball,  páteční večerní program, stripshow, erotická myčka, atd.

NOVINKOU BUDOU LETY VRTULNÍKEM ZA SPECIÁLNÍ CENU PŘÍMO NA AKCI.

Novinkou pro letošní sezónu jsou sprinty motocyklů. Podmínkou je dobrý technický stav motocyklu, ochranná kombinéza, ochranná helma. Každý z přihlášených ručí za technický stav svého stroje a veškerou zodpovědnost bere na sebe.

Sprinty: registrace budou probíhat od 10:00 do 13:00 hod., od 13,:00 do 14:00 hod. možnost nahlédnout do registrace soutěžících a popřípadě podat protest o nekorektnosti přihlášení soupeřů vozidel v dané kategorii. Začátek sprintů od 14:00 do 16:00 hod. - volné jízdy; od 15:00 do 17:00 se pojedou měřené jízdy, popřípadě se čas posouvá dle počtu přihlášených vozidel, pojedou se  tři měřené jízdy. Vyhlášení výsledků a předání pohárů ze sprintů bude probíhat na hlavním podiu od 17:00 hod. Před vyhlášením oficiálních výsledků budou neoficiální výsledky vyvěšeny u hlavního podia od 16:30 hod., kde bude možnost podat protest či další připomínky.

 MISS TUNING: 1. místo - projíždka po okolí v v jednom z nejrychlejších sériových vozů - NISSAN GTR

Výsledky a fotografie budou zveřejněny v sobotu večer - po ukončení akce.

Připravujeme pro vás velkou páteční párty, kde vystoupí DJ LUXUS a další jsou v jednání.

Program:

Pátek:

 • 16:00 zahájení show, soutěž v gumování
 • 18:00 volné sprinty 
 • 20:00 diskotéka, večerní program, Velká taneční párty
 • 22:00 vystoupení kapely KONTRAFAKT
 • 23:30 Noční tuning
 • 24:00 ohňostroj
 • pokračování večerní párty

Sobota:

 • 7:00 otevření bran letiště
 • 9:00 zahájení
 • 9:30 soutěž gumování - 1.kolo
 • 10:00 volné sprinty -1.kolo
 • 13:00 vystoupení kaskadérů, Drift Show
 • 13:30 soutěže o ceny s firmou MOGUL
 • 14:00 sprinty na 200m - meřené jízdy
 • 15:30 soutěže s rádiem Krokodýl
 • 15:30 vystoupení kaskadérů, Drift Show
 • 16:00 soutěže o ceny s firmou MOGUL
 • 17:00 vyhlášení výsledků, předání pohárů
 • 18:00 ukončení akce

Hodonocení Show&Shine probíhá v těchto kategoriích:

 1. Škoda oldies scene (Felicie a starší)
 2. Škoda modern scene (Fabia a novější)
 3. VW scene
 4. Germany scene (včetně Ford a Seat)
 5. French & Italy scene
 6. Japan & Asia scene
 7. Others scene (včetně rat)
 8. Best of Best

Doprovodný program: kaskadérské vystoupení, čtyřkolky, minibike, paintball, bungee trampolína, vyhlídkové lety, nafukovací hrad

 

O místě konání:

Vyškov je okresní město ležící v severní části Jihomoravského kraje na řece Haná. Je vzdáleno asi 30 km severovýchodně od Brna. Leží téměř uprostřed Moravy na rozhraní Drahanské vrchoviny, Litenčických vrchů a nížiny Hornomoravského úvalu v nadmořské výšce m. n. m. Je jedním z hraničních měst regionu Haná. V roce 2011 zde žilo skoro 22 tisíc obyvatel.

Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. Býval nazýván "Moravské Versailles" nebo také "Hanácké Versailles". Místní železniční stanice se nazývá Vyškov na Moravě (název vznikl patrně pro jednoznačné odlišení od obce Výškova, jemuž se dal přídomek v Čechách).